Blog

Blog yazıları

Oturma Odasını 5 Dakikada Güzelleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

architecture, cabinets, carpet

En yorucu günün ardından bile oturma odanızı güzelleştirmek için 5 dakika yeterlidir. Misafirleriniz aniden geldiğinde, evinizi temizlemeyi unuttuğunuzda veya hafta sonu hiçbir şey yapmak istemediğinizde daha hoş görünen bir ev istiyorsanız; yapılması gerekenleri yaparak harikalar yaratabilirsiniz. Üstelik hiç para harcamadan!

5 dakikada evinizi güzelleştirmek sadece zamanınız olmadığında değil iki günde bir uygulamak için de idealdir. Özellikle odanızı tekrar sıfırlamak ve eski haline getirmek için...

Misafirleriniz uzun süreli ziyaretinize geldiyse öğlenleri de bu 5 dakikalık yenilenmeyi uygulayabilirsiniz. Bu küçük önlem evinizin tamamen dağılmasını önler ve temizliğe hız kazandırır.

Eğer 5 dakika içinde bir evin iyi bir noktaya geleceğine inanmıyorsanız dediklerimizi yapmadan önce kronometreyi çalıştırın ve kaç dakika zamanınızın gittiğine bir bakın. Neler yapabildiğinize şaşıracaksınız ve gün içinde 5 dakikalık küçük temizlik eslerinin önemini anlayacaksınız.

Gündüzleri Eviniz Aydınlık Olsun

Gündüzleri her perdeyi açın ve mümkün olduğunca doğal ışık elde etmeye çalışın. Bu temiz olmayan evin içine daha fazla ışık tutacak ve kötü görünmesini sağlayacak izlenimi verse bile kesinlikle eviniz daha hoş gözükecektir. 5 dakikadan fazla zamanınız varsa hemen pencereleri de açın. Gece mi? O zaman da tam tersini yapın. Perdeleri kapatın ve ışığınızı biraz kısın.

Dağınıklık Kurallarını Bozun

Genellikle taşan sepetlere ve dağınık çekmecelere karşı çıkıyoruz ama sadece beş dakikanız varsa dağınıklıkları sepetlere ve çekmecelere koymak en mantıklı seçimdir. Bu seferlik karşı çıktığımız bu kuralı bozup mümkün olan tüm gizli noktaları bunun için kullanın. Yine de 5 dakikadan fazla zamanınız varsa bunu yapmayın.

Düzenleyin

Eşyaları oldukları yere tekrar koymak ve hizalamak basit bir işlem, bu ve benzeri küçük düzenlemeler oturma odanızın düzenini tekrar getirir. Örneğin işe yerinde durmayan orta sehpayı yerine koyarak başlayabilirsiniz.

Toplayın ve Silin

Sehpa veya halı olabilir. Tozlanmış ve kirlenmiş eşyaları elinizde bulunan her eşyayla temizleyebilirsiniz. Sehpanın tozunu almak veya halıda bulunan çöpleri temizlemek her zaman iyi fikirdir. Bu halıya düşmüş bir kağıt parçası da olabilir. Bundan hemen kurtulun. Eğer sadece 5 dakikanız varsa en iyi alternatif budur.

Güzel Bir Koku

Burnumuza güzel gelen bir koku şaşırtıcı derecede evi daha güzel görmenizi sağlayacaktır. Bazı kumaşlara da koku sıkabilirsiniz tabii kumaşın buna uygun olup olmadığına emin olun.

Giriş Yapın

Giriş yaparak ürünleri favorilerinize ekleyebilir, hızlıca toplu fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Giriş Yap