Blog

Blog yazıları

​Yemek Odalarında Kendi Stilinizi Oluşturmak Mümkün mü?

Çoğumuzun, yemek odasında bir zamanlar bize heyecan veren ahşap masalar, sandalyeler ve onlara uygun büfeler vardı. Fakat bugünün estetiği eski görünen ve rahat mobilyaları artık heyecan verici bulmayabiliyor. O halde bugünün estetiğinde, kendi stilinize uygun, şık ve asla sıkıcı olmayan bir yemek odası nasıl oluşturabilirsiniz?

Bunun için sizlere bazı önerilerimiz var:

Dizayn; Stilinize uygun bir yemek odası oluşturmakta en harika yol masanıza ve sandalyelerinize odaklanmaktır. Öncelikle stilinizi belirleyin ve bu mobilyaları ona göre seçin. Elbette yemek odası stilini belirlerken evinizin diğer bölümlerini nasıl döşediyseniz bundan da yardım alabilirsiniz.

Eğer stiliniz modern ise kesinlikle eskitme mobilyalardan vazgeçin. Yerine daha şık tasarlanmış modern mobilyaları kullanın. Günümüzün katlanabilir ve iç içe geçmeli mobilyalarıyla alanda tasarruf da edebilirsiniz.

Ayna kullanımına gelirsek, modern yemek odası dekorasyonlarında aynalar sıcak ve samimi bir ortam sağlar. Aynaların konumunu, aydınlatmaya göre ayarlamakta fayda var. Aynadan yansıyan ışıkların yemek masanızı doğru aydınlatması önemlidir. Aydınlatmada ise abajurlar ve duvara gömülü lambalar kullanabilirsiniz.

Yemek odanızda özgün bir görünüm elde etmek için, sandalyelerinizden farklı bir tarzda bir yemek masası seçin. Örneğin, siyah / metal modern sandalyeleri ahşap bir masayla birleştirin. Böylece ahşabın eski görünümünü şıklıkla kombine edebilirsiniz.

Şirin bir yemek odası tasarımı için yuvarlak beyaz bir yemek masasını, beyaz sandalyelerle tamamlayabilirsiniz. Eğer dar bir yemek odanız varsa beyaz renk kullanımı yine size geniş bir görünüm sağlayacaktır.

Farklı ve orijinal bir tasarım elde etmek için yemek masanızda farklı renkler ve stiller kullanabilirsiniz. Daha canlı bir görünüm için çiçekli sandalyeler ya da sandalye kılıfları tercih edebilirsiniz. Işıklandırmayı da daha renkli ve çoklu bir şekilde yapmanız daha faydalı olacaktır.

Konfor; Yemek sandalyeleriniz ne kadar muhteşem olursa olsun, en önemli faktörün konfor olduğunu unutmayın!

Giriş Yapın

Giriş yaparak ürünleri favorilerinize ekleyebilir, hızlıca toplu fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Giriş Yap