Saloni Logo

DİLLER

Mobilyanın Elbisesi: Kumaş

Mobilyanın Elbisesi: Kumaş

Mobilyanın modeli, genişliği, evine uyumu ve tasarımı kadar, yapımında kullanılan materyaller de önem taşıyor. Kumaş, bu materyaller arasında en görünürde olanı, özelleştirilebileni ve etkilisi olarak öne çıkıyor. Doğru kumaş seçimi, ürününün ömrünü uzatmakla ve onu daha dayanıklı hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda tarzını ve bulunduğu odanın atmosferini de belirliyor.Sağlam Kumaş Sağlam Mobilya 


Bir kumaşın dayanıklılığı, kalitesi, kolay temizlenip, zor yıpranması, mobilyanın uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Niteliksiz kumaşlar, ilk görüşte beğeni kazansa bile, kolay solan renkleri, yıpranan dokusu ve eskiyen yapısı ile sahibini yarı yolda bırakıyor. Nitelikli bir kumaş ile kaplanmış sağlam bir mobilya, hem göz dolduruyor hem de uzun yıllar size eşlik ediyor.

   K u m a ş ı n ı    S e ç 

     T a r z ı n ı   B e l i r l e...


Kumaş seçimi, mobilyanın stilini belirlemede de başrol oynuyor. Renkleri, dokusu ve duruşuyla mobilyana karakter kazandıran kumaşlar, evinin, odanın ruhunu yansıtıyor. Rahat ve sıcak bir görünüm için, göz yormayan, sakin renkler, yumuşak ve rahat dokular seçebilirsin. Temiz ve ferah bir görünüm için, açık renkler ve kolay temizlenen kumaşlar ile sadelik ve asaleti vurgulayabilirsin.


Enerjik ve heyecanlı ruhunu göstermek istiyorsan, rengârenk desenler seni bekliyor. Klasik görünümden ve zamansız şıklıktan hoşlanıyorsan, siyahın gücüne kendini kaptırabilirsin. Canlı ve parlak renklerin dinamizmini ya da pastel renkler ve çiçek desenlerinin romantizmini odana taşıyabilirsin. Doğadan esinlenen renklerle bir orman, sevdiğin tablolardan ilham alan renklerle sanatı getirebilirsin.


Koltuk Kumaşı Nasıl Temizlenir

 Koltukların ve döşemeli mobilyaların detaylı temizliği ve çıkmayan lekeleri için, kuru temizleme firmalarından destek almak, solmalar, çekmeler ve yıpranmalar yaşanmaması için en uygun yöntemlerin başında geliyor. En doğru süpürme işlemi, süpürgelerin koltuk aparatları takılarak gerçekleştiriliyor. Kolay lekeler için, hafif nemli ve sabunlu bir bezle, bastırmadan silmek yeterli oluyor. 

 

 Alkol içerikli malzemeler tavsiye edilmiyor ve kullanılacak temizlik ürünlerinin, kumaşa vereceği fayda veya zararı görmek için, kumaşın görünmeyen yüzünde test etmek, hasarlara karşı koruyor. Islanan ürünleri direkt gün ışığına maruz bırakarak ya da ütü, fön makinası gibi aletler yardımıyla kurutmak, sıkça yapılan yanlışlar arasında yer alıyor. Doğru kurutma işlemi, mobilyayı oda sıcaklığında bekleterek yapılıyor.


                                                        Yeni Bir Kumaş, Yeni Bir Mobilya 

 Severek kullandığın, evine ve alışkanlıklarına uygun bulup, kullanmaya devam etmek istediğin mobilyaları, yalnızca kumaşlarını değiştirerek yenileyebilir, dönüştürebilirsin. Böylece sağlam mobilyalarını kullanmaya devam ederek çevreye ve bütçene katkı sağlayabilirsin. Aynı model üzerinde farklı kumaş seçimleri yaparak her defasında mobilyaya, öncekinden farklı bir görünüm kazandırabilir, odana bambaşka bir hava katabilirsin.Aradığın Kumaş Saloni’de

İki yüz elliden fazla kumaştan oluşan zengin yelpazesiyle Saloni, mobilyalarını, rakiplerini kıskandıracak renk alternatifleri ile sunuyor. Kumaş alternatifleri belirlenirken, ürünlerin dikiş, kapitone ve mekanizmalarına en uygun olanlar titizlikle seçiliyor. Sen de Saloni mağazalarını ya da saloni.com.tr’yi ziyaret ederek ve kataloglara göz atarak, birbirinden renkli, nitelikli kumaşlar arasından seçim yapabilir, Saloni mobilyalarını kendi evine, stiline ve dekorasyon zevkine göre özelleştirebilirsin.