Saloni Logo

DİLLER

Tüm Gözler Onların Üstünde: Tv Üniteleri

Tüm Gözler Onların Üstünde: Tv Üniteleri

Pek çok evde en uzun süre bakılan alan, televizyonun bulunduğu bölüm oluyor. Dolayısıyla bu alanın hoş görünmesi, fazladan önem arz ediyor. Göze hoş görünmesi kadar, işlevsel bir alan olması da gerekiyor. Çünkü fonksiyonel bir duvar ünitesi, eşyalar için bölümler sunarak, derli toplu bir salon sağlıyor.

Tam Sana Göre Bir Duvar Ünitesi 

Açık raflar, dolap üniteleri, çekmeceler gibi depolama alanları sunan TV Ünitelerini seçerken ve düzenlerken, alışkanlıklar ve ilgi alanları da belirleyici olabiliyor. Duvar ünitesinin bir bölümü; kitap kurtları için bir kitaplık, sinefiller için ev sinema sistemine uygun bir alan, müzikseverler için bir plak ya da ses sistemi kısmı, oyun tutkunları için ise bir oyun konsolu bölümü anlamına gelebiliyor.

TV Ünitesi İçin İdeal Duvarı Seç

Odanın büyüklüğü, ışığın geldiği yer, prizlerin bulunduğu alan gibi birçok kriter, duvar ünitesinin yerini belirlemede rol oynuyor. Koltuk ve mobilyaların yerleşiminin, TV’nin bulunduğu noktaya göre doğru uzaklık ve yönde planlanması da önem taşıyor. Aksi halde, bel ve boyun ağrıları yanında, duruş, görme ve duyma bozukluklarına yol açabiliyor ve seyir zevkini de olumsuz etkiliyor.

Salonuna Uygun Duvar Ünitesi Takımı

Küçük alanlarda az parçalı, sade ve elegan duvar ünitelerini tercih etmek, odadaki hareket alanını korumanı sağlıyor. Açık renkler, modern, naif tasarım ve ufak depolama alanları da küçük alanda büyük etki yaratıyor.

Geniş salonlarda ise koyu renkler, dokulu hatlar, asimetrik desenler ve büyük depolama alanları tercih edilebiliyor. İsabetli bir renk ve doku seçimi, odanın havasını belirliyor ve salonunuzun stilini güçlendiriyor.

Duvar Üniteni Parlat Salonuna Derinlik Kat

TV ünitesinin arkasındaki duvarı doğal taşlarla, desenli materyallerle kaplamak ya da ayrı bir renge boyamak, salona derinlik kazandırıyor. Farklı doku ve renklerin bir arada kullanıldığı ya da oyma detaylar, oval kenarlar gibi ince işçilik ürünü duvar üniteleri ile de bunu sağlayabilirsin. Bu özel alanı, lambader, abajur, spot ışıkları ya da rengârenk mumlar ile aydınlatarak sıcacık bir atmosfer yakalayabilirsin.

                                 

Farkını ve Tarzını TV Üniten İle Yansıt

Simsiyah duvar üniteleri ile, salonunda yenilikçi ve maskülen bir hava, bembeyaz olanlar ile ise asil ve aydınlık bir hava yakalayabilirsin. Ahşabın sıcaklığı ve konforunu ya da mermerin güçlü ifadesini salonuna taşıyabilirsin. Tercihini doğal dokulardan yana kullanarak, sadeliği ve natürelliği hissedebilir ya da bu doğal dokuların, antrasit, gold ve krom ile havalı birleşiminden faydalanabilirsin.


Senelerce Seninle Olacak Bir Ünite  

Duvar ünitesinin uzun ömürlü, kaliteli materyaller ve iyi bir işçilikle üretilmesi,  en önemli hususlar arasında yer alıyor. Saloni, göz alıcı, özgün ve yaratıcı tasarımlarını, nitelikli materyaller ve titiz bir işçilikle buluşturuyor.  Güvenle, uzun yıllar evinizde size eşlik edebilecek TV üniteleri için, Saloni mağazaları ve saloni.com.tr’yi ziyaret edebilir, katalogları inceleyebilirsiniz.