Saloni Logo

DİLLER

Sertifikalar

Saloni International Quality Certification Program

Tescillenmiş Kalite…

Saloni ürünlerinde 21 yıldır kalite ve sağlamlık hassasiyetimizi hep üst düzeyde tuttuk. Saloni deyince akla gelen ilk özellik her zaman dayanıklılık, güvenlik ve ergonomi oldu. Estetik ve konforu, bu özelliklerle beraber müşterilerimize sunmak bizim için vazgeçilmezdir. 
Ürünlerimizin sağlamlığı ve güvenliği uluslararası sertifika ile de tescillendi. Üretim sistemimiz ve ürünlerimiz denetlenerek TS EN 12520 sertifikasını almaya hak kazandık.

TS EN 12520 Avrupa Standardı, evlerde yetişkinler tarafından kullanılan oturma elemanlarının mukavemeti, dayanıklılığı ve emniyeti için gerekleri kapsayan bir standarttır. Bu standart, Avrupa Standardizasyon Komitesi (CEN) Mobilya Teknik Komitesi tarafından hazırlanmış, CEN tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiştir. EN 12520, Türk Standardları Enstitüsü Teknik Kurulu'nun 18.04.2016 tarihli toplantısında Türk Standardı olarak kabul edilerek yayımına karar verilmiştir. Bu standard, evlerde kullanılan koltuk, berjer ve diğer oturma elemanlarında kullanıcının güvenliği ile ilgili olan noktaları ve ürünün dayanıklılığını garanti altına alacak düzenlemeleri kapsar. Bu belgeyi almak için öncelikli olarak üretim yeri incelemesi ve kalite yönetim sistemi denetlemesi gerçekleştirilir. Bu ön inceleme geçildikten sonra ürünler, standartta belirtilen testlere tabi tutulur. Mukavemet, dayanıklılık ve emniyet şartlarını sağlayan ürünler testleri başarılı ile geçerek bu belgeyi almaya hak kazanırlar.

Kurulduğumuz günden bu yana kaliteye verdiğimiz önemi, önce ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve son olarak EN 12520 Sertifikalarımız ile belgelendirerek, kalite yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşını geçmiş olduk. “Kalite bir varış noktası değil, bir yolculuktur” bakış açımız ile kalitede mükemmelliği aramaya devam edeceğiz.