Menduha ORDU

Tekstil Tasarımı lisansımı bitirdikten sonra 7 yıldır Saloni bünyesinde çalışmaktayım. Zamansız ve stil sahibi mekanların ortak özelliğinin mükemmel renk ve doku bütünlüğü olduğuna inanıyorum. Denge tasarımın en temel kuralı bence “renk ve dokular”. Doğru denge ile bir araya geldiğinde kusursuzluk başlıyor.

Saloni olarak biz; bir koltuk, sehpa, kumaş ya da mobilya değil yaşam alanları tasarlıyoruz. Doğru doku, doğru renk, doğru ürün, doğru aksesuar topluluğunun adına kısaca Saloni diyebiliriz. Formu oluşturulan ürünlerin renk, doku ve kumaş seçimini stil sahibi insanların kıyafet seçimine benzetebiliriz. Örneğin; feminen stile sahip bir kadının deri etek, stiletto ve bluz birlikteliğini tercih etmesi gibi.

Art and Craft akımının .ncülerinden İngiliz şair, yazar, ressam, endüstri tasarımcısı ve desinatör olan William Morris’ten bu yana ev eşyalarında ve kumaşlarda sanat hayatımıza girmiştir. William Morris ilk defa günlük yaşama ait araç-gereç ve mobilyalarda estetik kaygılara yönelmiştir. Eserlerini kumaş ve duvar kağıtlarına taşıyarak sanatı evlere taşımayı başarmıştır. Onun edinmiş olduğu bu derdi devam ettirmeye ve günümüze uyarlamaya çalışıyoruz.

Sanat dünyayı daha yaşanabilir yapıyor. Şüphesiz en güzel ve kusursuz sanat doğa. Doğadan ilham alarak başladığım tasarımlarımdaki esas amacım insanların yaşam alanlarında uzun yıllar sıkılmadan yaşayabilecekleri zamansız etkileri oluşturmak. Kumaş koleksiyonunu oluştururken yaptığım seçimler ve çizdiğim desenlerin ana belleğini doğa oluşturmaktadır.

Menduha ORDU Tasarımları

Giriş Yapın

Giriş yaparak ürünleri favorilerinize ekleyebilir, hızlıca toplu fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Giriş Yap